Analist: Düşüşün Ortasında Bu 2 Kripto Para Alım Sinyali Veriyor!

Orta doğudaki jeopolitik gerilim, risk varlıklarında bir satışı tetikledi. Gerilimin armasıyla, lider kripto Bitcoin dahil piyasa ciddi kan kaybetti. Bu bağlamda, bazı kripto para birimleri aşırı satış gördü. Kripto analisti Vinicius Barbosa, bunlardan ikisinin potansiyel bir alım sinyali verdiğini söylüyor.

CoinGlass’ın verileri 2 kripto para birimine işaret ediyor!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasa hafta sonu kan banyosu yaptı. İran ve İsrail arasındaki gerilim şimdilik yatışmış görünse de piyasa hala kan kaybetmeye devam ediyor. Piyasanın merakla beklediği Bitcoin’in halving etkinliğine sayılı günler kala gelen bu darbeyle çoğu kripto para aşırı satıldı. Dolayısıyla bu rekor kayıplar, teknik göstergeleri de etkiledi.

Özellikle kripto para birimlerinin günlük Göreceli Güç Endeksi 16 Nisan’da ortalama 34,32 puana düştü. CoinGlass’ın RSI ortalamasına göre, bu seviyenin altında iki altcoin dikkatleri çekiyor. Bununla birlikte, gerilimin devam etmesi bu alım sinyalini geçersiz kılabilir. Bunu da akılda tutmak gerekiyor.

İlk sırada Ethereum rakibi Cardano (ADA) var

Cardano (ADA) 29,69 aşırı satım günlük RSI ile piyasa ortalamasının altında duruyor. Ayrıca, ADA halihazırda 0,45 dolardan işlem görüyor. ADA son 24 saatte %1 değer kaybetti. Bunun yanında, 12 Nisan’dan bu yana %22’den fazla kayıp yaşadı. Bu arada, Cardano’nun haftalık Göreceli Güç Endeksi 44,61’de nötr bir görünüm sergiliyor. Böylece, orta vadeli konsolidasyona işaret ediyor. Bu durum, kısa vadeli aşırı satım durumunun aksine, ADA’nın bu noktada potansiyel bir alım olabileceğini gösteriyor.

Kripto Piyasası günlük RSI Isı Haritası: ADA. Kaynak: CoinGlass

Kripto para traderı Alan Santana’nın teknik analizi de bu alım sinyalini doğruluyor. Analist, bir sonraki boğa koşusu için ADA’dan %1.300’ün üzerinde abartı bir kazanç bekliyor. Bu arada, ADA bu son derece iyimser analize ulaşmasa bile, yine de yaklaşan bir fiyat artışına işaret ediyor. Cardano kısa süre önce piyasa değerine göre ilk 10’daki yerini Toncoin’e (TON) kaptırdı.

Aşım sinyali veren bir sonraki aday: Chainlink (LINK)

Oracle Blockchain Chainlink (LINK), günlük RSI’sında Cardano ile benzer bir duruma sahip. Ancak LINK, dönem içinde %9,2 değer kaybettikten sonra 24 saatlik Göreceli Güç Endeksi’nde 27,78 ile daha da düşük bir değer elde etti. Yazı sırasında LINK 13,26 dolardan işlem görüyordu. LINK, uzun vadeli yatırımcılara potansiyel olarak güçlü bir alım sinyali gönderiyor. Yine de, jeopolitik gerilimlerin tırmandığı bir ortamda kısa vadeli performans belirsiz.

Kripto Piyasası günlük RSI Isı Haritası: LINK. Kaynak: CoinGlass

Chainlink, merkezi olmayan finans (DeFi) için off-chain veri toplama özellikleri nedeniyle 2023’ten bu yana artan bir talep gördü. Bu, BlackRock’ın tokenleştirme ilgisiyle beslenen gerçek dünya varlıklarının (RWA) yükselişi göz önüne alındığında güçlü bir kullanım örneğidir.

Makaledeki görüşler ve tahminler analistlere ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir