Bu Emekliler 100 Bin TL Alabilecek! Şartları Belli Oldu

En düşük emekli maaşı olan 10 bin TL ile geçinmeye çalışan milyonlarca emekli, kredi arayışına girmiş durumda. Bankaların sunduğu kredi fırsatlarını değerlendiren emekliler için PTT’den yeni bir hamle geldi. Detaylar haberimizde…

Geçim sıkıntısı çeken emekliler, sürekli bu durumu dile getiriyorlar. Hükümetten ek zam bekleyen ancak umduğunu bulamayan emekliler, düşük faizli kredi alternatiflerini incelemeye başladı. PTT, emeklilere özel düşük faizli kredi kampanyasını açıkladı. Peki, emekli bir kişi ne kadar kredi alabilir? Emeklilere uygulanan faiz oranı nedir? 100.000 TL kredi için ne kadar faiz ödenir?

EMEKLİLERE ÖZEL DÜŞÜK FAİZLİ KREDİ

PTT ve Aktif Bank işbirliğiyle emeklilere düşük faizli kredi fırsatı sunuluyor. İhtiyaçlarını karşılamak isteyen emekliler, başvurduklarında 100 bin TL krediye hemen ulaşabilecekler. Acil nakit ihtiyacı olan emekliler, %3,19’dan başlayan faiz oranlarıyla, 24 ay vadeli olarak 100.000 TL’ye kadar kredi çekebilecekler.

Bunun yanı sıra, 100 bin TL’ye kadar kredi almak isteyen emekli vatandaşların maaşlarını PTT aracılığıyla alıyor olmaları ve 80 yaşını geçmemiş olmaları gerekiyor. Bu koşulları sağlamayan emekliler bu krediden faydalanamıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir