Fatih Portakal’dan AK Parti’nin sunduğu teklife tepki: Batı’nın da her şeyi alınmaz ki

AK Parti’nin kanun teklifine göre, Türkiye için artık bir güvenlik tehdidine dönüşen sokak hayvanlarına yönelik İngiltere modeline benzer bir yöntem uygulanacak. Sokak köpekleri belirli internet siteleri hazırlanarak burada yapılacak ilanlarla önce sahiplendirilmeye çalışılacak. 30 gün süre süre zarfında sahiplenilmeyen köpekler uyutulacak.

“BATI’NIN DA HER BİR ŞEYİNİ ALACAK HALİMİZ YOK”

Gazeteci Fatih Portakal’ın İngiltere örnek alınarak yapılacak uygulamaya tepkisi şu şekilde;

30 gün sonra sahiplenilmezse ne olacak, öldürülecek. Öldürülen yani cinayete kurban giden bu hayvanların yerine yenileri gelecek. Bu hayvanların barınağa girdikten sonra 30 gün süreleri var. 30 gün sonra sahiplenilmezse, itlaf edilecek, öldürülecek, yok edilecek, hayattan kopartılıp atılacak. bu beni çok rahatsız ediyor. hayvan hakları derneği zaten ayağa kalkıyor zaten böyle bir şeyin olmaması gerektiği konusunda.

AK Parti şöyle bir açıklama yapabilir; “İşte bakın modern Batı dediğiniz İngiltere’de Portekiz’de bunlar uygulanıyor bunu neden kabul etmiyorsunuz” gibi sığ bir açıklama yapabilir. Batı’nın da her bir şeyini alacak halimiz de yok. Kafamıza uyanı var uymayanı var. Ben olaya daha vicdani ve insani bakılması taraftarıyım.

OYLAMAYA SUNDUĞU ANKET DE ELİNDE PATLADI

Portakal sosyal medya platformu X’te takipçilerine “AKP, sokak hayvanları ile ilgili yasa tasarısı hazırlıyor. Maddeler arasında hayvanların uyutulması da var. Ne diyorsunuz?” anketi yaptı. Anket sonucunda Portakal’ın yapmak istediği algı operasyonun aksine “Avrupa’da yapıyor normal” seçeneği büyük fark etti.

 

 

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir