‘Şeriat’a Karşıyım’ diyen Diamond Tema’ya Soruşturma Açıldı

Youtuber Diamond Tema hakkında Hz. Muhammet ile ilgili yaptığı açıklamalar nedeniyle “halkın bir kesimini ve dini değerleri aşağılama” suçlamasıyla soruşturma açıldı. İletişim Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada soruşturma başlatıldığını doğruladı.

Yer6 isimli Youtube kanalında Asrın Tok ve Diamond Tema isimli kişilerin ‘Şeriat’ tartışması gündeme bomba gibi oturdu. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dijital Medya Koordinatörü Aslan Değirmenci, Youtuber Diamond Tema hakkında, Hz. Muhammed ile ilgili yaptığı açıklamalar nedeniyle “halkın bir kesimini ve dini değerleri aşağılama” suçlarından soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Değirmenci, paylaşımında; “Yer6 adlı programda Peygamber Efendimize hakaret eden Diamond Tema isimli şahıs hakkında TCK 216/ 2. ve 3. fıkralarda düzenlenen halkın bir kesimini aşağılama ve dini değerleri aşağılama suçlarından soruşturma başlatıldı. Program hakkında erişim engeli de talep edildi.” ifadelerine yer verdi.

‘NE KÜFÜR VAR NE İFTİRA’

Soruşturma hakkında açıklama yapan Diamond Tema şunları söyledi: “İyiyim arkadaşlar, sorun yok. Suç işlemedik, kaynaklarıyla konuştuk. Ne hukuken ne de ahlaken ortada bir sorun yok. İfademizi verir, duruşmaya çıkarız, olur biter. Olayı bir dinsizin bir şeriatçıyı çürütmesinden, bir dinsizin peygambere küfretmesi gibi bir boyuta getirdiler. Tamamen algı operasyonu. Ne küfür var ne iftira.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir